رنگ سال ۲۰۲۰ توسط کمپانی پنتون آبی کلاسیک اعلام شد

16 آذر 1398

آبی کلاسیک رنگ سال ۲۰۲۰

رنگ سال ۲۰۲۰ چهارم دسامبر توسط کمپانی پانتون یا پنتون اعلام شد. کمپانی پنتون شرکتی است که به‌خاطر سیستم رنگ پانتون (PMS) که فضایی رنگی و اختصاصی است و در صنایع به‌ویژه چاپ استفاده می‌شود، شناخته می‌شود. نگذارید کلمه “کلاسیک” شما را گول بزند ، در ابتدا ممکن است منتظران را کمی نا امید کرده باشد ولی شما مطمئن باشید که این رنگ بهتر از آنیست که فکرش رو می کنید. خانواده رنگ آبی محبوب ترین خانواده رنگی در سراسر جهان است ،گویی هرکس به نوعی می تواند با این خانواده رنگ ارتباط برقرار کند.

مدیر عامل پانتون یا پنتون می گوید: رنگ ها ، بیان کننده احساسات ما هستند و این آبی خاص ، نشان دهنده نیاز ما به آرامش ، اعتماد ، تعادل ، توارن و ثبات است. در این برهه از زمان که در حال وارد شدن به دهه ای جدید هستیم دوست داریم احساس امنیت کنیم. مدیر عامل پانتون یا پنتون معتقد است که رنگ هر سال از طریق فرایندی طولانی و متفکرانه انتخاب می شود که سبک زندگی و روند صنعت را تحت تاثیر قرار می دهد.

سایت پانتون یا پنتون در ارتباط با انتخاب رنگ سال اینگونه می نویسد: پروسه انتخاب رنگ سال توسط کمپانی ما ، نیاز مفرط به بررسی ماهرانه کارشناسان ترند دارد. برای رسیدن به این رنگ کارشناسان ما تمام حرفه های دنیا از فشن گرفته تا صنعت گردشگری ، مدیا و… نوع زندگی ، موقعیت اجتماعی و اقتصادی حاکم بر جهان ، شرایط محیط زیست و… را با دقت برای الهام گرفتن بررسی می کنند.

رنگ آبی کلاسیک یا به قولی رنگ آبی عمیق بسیار زیبا بوده و می‌تواند ترکیبی از آن را در دنیای اطراف دید. بارزترین این رنگ در عمق آسمان در هنگام غروب یا حتی در آسمان شب دیده می‌شود.

روانشناسی رنگ

رنگ آبی برای همه‌ی افراد اعم از زن و مرد، پیر و جوان و حتی کودکان مناسب خواهد بود ، رنگ آبی روشن نماد سلامتی، شفا، آرامش، درک و نرمی و ملایمت است. رنگ آبی تیره نماد دانش، قدرت، یکپارچگی و جدیت است و رنگ آبی فیروزه ای نماد جوانی و آرامش است. از نماد های اصلی رنگ آبی میشه به ارتباطات ، آرامش ، صداقت ، قدرت ، دین ، عقل و خرد اشاره کرد.

از دیدگاه روانشناسی رنگ آبی برای سلامت بدن و آرامش ذهن مفید است، رنگ آبی متابولیسم بدن را کاهش می دهد و علاوه بر این باعث آرامش اعصاب و در نتیجه کاهش استرس و اضطراب می شود. مطالعات نشان داده که رنگ آبی ضربان قلب را کاهش می دهد. تحقیقات دانشمندان در دانشگاه هاوارد نشان داده که رنگ آبی بر هورمون های بدن تاثیر می گذارد و در نتیجه باعث فعال شدن مغز و افزایش هوشیاری می شود.

در گروه حارک امیدواریم با وارد شدن به دهه جدید و انتخاب این رنگ آرامش بخش ، جهان باز به سوی آرامش و صلح قدم بردارد و بار دیگر مردم سراسر جهان را در آرامش و بدون استرس به زندگی خود ادامه دهند.